Havuz Bakım Kimyasalları

GÜNCONEX

havuz bakım kimyasalıHavuzlarda yüzücülerden kaynaklanabilecek mantar vb mikrorganizmaları bertafar etmek amacı ile ayak denfektan teknelerinde kullanılan yardımcı bir deznfektandır. Yüksek konsantrasyon lu ev ekonomik bir üründür.

Kullanım Miktarı: Yüzey dezenfektanı olarak % 10-14 lük çözleti haline getirilerek spreyleme yöntemi ile yüzeye uygulanır. Ayak dezenfektanı olarak dezenfektan teknesine 10 ml ialve edilir.Bu uygulamada karışım günlük yenilenmelidir.

GÜNEX POOL

havuz bakım kimyasalı 2Havuzların dolum aşamasından önce genel olarak seramik, fayans yüzeylerin temiziiği için kullanılan bir temizlik üründür. Fayans yüzeylere ve derzlere zarar vermez. Yüzeylerde mevcut, yosun, kireç vb. leke ve birikintileri etkin bir şekilde temizler.

Kullanım Miktarı: Temizlenecek yüzeyin kirlilik oranına göre direk yada sulandırılarak kullanılır. Bu oran 1/1 ile 1/5 arasındandır. Temizlik işleminin ardından yüzeyler mutlaka bol su ile durulanmalıdır.

KALKS FİLTER

havuz bakım kimyasalı 3Havuz kum filtrelerinin içerisinde oluşan kireç taşı, tortu, yağ, mil vb. birikintilrinin temizliğinde kullanılan toz filtre temizlik ürünüdür. Antikorozif yapısı ile metal ve polyester filtrelerde güvenle kullanılır. Filtre ve contalara zarar vermez.

Kullanım Miktarı: Kalks Filter Toz her 1 m3 filtre kumu için 2-5 Kg kullanılır. Bu oran kirliliğe bağlıdır. Ürün suda eritildikten sonra kum filtresinin içine üst kapağı açılarak uygulanır. 12-18 saat bekleme süresinden sonra filtreye ters yıkama yaptırılır.

POOL PRUP

havuz bakım kimyasalı 4Havuzun kapalı olduğu kış döneminde havuz yüzeylerinde oluşabilecek inatçı ve kalıcı yosun, kireç oluşumunu engeller. Oluşan yosun ve kireç birikintilerinin dolum aşamasında kolayca temizlenmesini sağlar. Böylelikle işi gücü ve temizlik kimyasalları tüketimini minimuma indirir.

Kullanım Miktarı: POOL PRUP kış ayları boyunca 2 ayda bir 100 m3 havuz suyuna 3-5 kg dozlanır. Dozlama işleminden sonra suda homojen bir karışım elde edilebilmek amacıyla 1 saat kadar filtrasyon çalıştırılmalıdır.

KALKS FİLTER - SIVI

Havuz kum filtrelerinin içerisinde oluşan kireç taşı, tortu, yağ, mil vb. birikintilrinin temizliğinde kullanılan sıvı filtre temizlik ürünüdür. Aşındırıcı özelliğe sahip olduğu için metal filtrelerde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Kullanım Miktarı: Kalks Filter Sıvı her 1 m3 filtre kumu için 5-15 Kg kullanılır.Bu oran kirliliğe bağlıdır. Ürün kum filtresinin üst kapağı açılarak direk uygulanır. 6 saat bekleme süresinden sonra filtreye ters yıkama yaptırılır.

GÜNEX DERZ SÖKÜCÜ

Havuz seramik yüzeylerde derz sökmek amacıyla kullanılan, fayans yüzeyler zarar vermeyen güçlü ve etkili derz sökücü kimyasaldır.

Kullanım Miktarı: Derzler arasına direk sulandırmadan uygulanır. Derz boşaldıktan sonra hemen bol miktarda su ile durulama yapılmalıdır. Asit karakterli bir üründür. Kullanımı esnasında açığa çıkacak gaz solunmamalıdır.