Dezenfektanlar

GÜNCHLOR %56

havuz suyu dezenfektanı 1Havuz dezenfeksiyonu için kullanılan granül klordur. Suda çabuk çözünür.Ekonomik ve depolaması kolay bir üründür. Havuz suyunda bakteri, virüs, mantar ve diğer mikroorganizmalar üzerinde etkin ve güçlü bir oksidandır.

Kullanım miktarı: Havuz suyunda ideal klor aralığı 1-3 ppm olacak şekilde dozlanır. Tek başına bir dezenfektan olarak kullanıldığında havuzlarda yükselen syanurat miktarını dengelemek amacı ile sıvı klor ile birlikte kullanılır. 100 m3 havuz suyuna günlük 200-250 gr.Günchlor %56 Granül Klor dozlanır.

HYPOKLORİT - S

havuz suyu dezenfektanı 2Havuz suyu dezenfektanı olarak kullanılan,suda çabuk çözünen % 12 aktif sıvı klor dur.havuz suyunda bakteri,virüs,mantar ve diğer mikroorganizmalara karşı etkili ve güçlü bir oksidandır.Havuz suyunda sürekli dezenfektan ve şoklama ajanı olarak kullanılır.

Kullanım miktarı: Havuz suyunda ideal klor aralığı 1-3 ppm olacak şekilde dozlanır.Havuzlarda otomatik dozaj sistemi ile dozlanması tavisye edilir.Ayrıca şoklama amaçlı olarak haftada bir kez normal dozaj miktarının 3 katı kullanılmalıdır.Normal şartlarda 100 m3 havuz suyuna günlük dozaj miktarı;sıcakılk ve kullanıma bağlı olarak 6-10 kg/gün dür.